luni, 16 iunie 2008

Divertisment/ Premiantul si repetentul zilei

Premiantul Zilei

Nihat - Capitanul Turciei a fost cel care, aseara, si-a calificat echipa in sferturi. A fost pe faza la gafa lui Cech si a avut sange rece in minutul 90 cand a scapat singur cu portarul, trimitand balonul sub bara si Turcia in sferturile EURO 2008. Calificarea Turciei i se datoreaza in mare masura!

Repetentul Zilei

Peter Cech - Cu siguranta nu a fost seara sa. Salvandu-si de atatea ori echipa la acest turneu, aseara a vanit randul ca Peter Cech sa gafeze impardonabil la golul de 2-2, turnand astfel plumb in ghetele coechipierilor sai si oferindu-le un ajutor nesperat turcilor. Cech putea sa faca si meciul vietii aseara pentru ca in memoria cehilor ramanea doar aceasta greseala. Asa este viata de portar. Pacat! :(