joi, 10 aprilie 2008

Liga 1 / Gloria Bistrita-Steaua 1-3

Steaua Bucuresti a castigat categoric, cu scorul de 3-1, partida disputata la Reghin, impotriva Gloriei Bistrita.

Condusi din teren de catre Nicolae Dica, stelistii nu au intampinat probleme foarte mari, iar in minutul 20 au deschis scorul dupa ce Nicolae Dica a inscris in urma unei greseli a lui Tatarusanu. Acelasi Dica a majorat diferenta dupa ce a executat impecabil o lovitura libera de la 16 metri. In minutul 44 bistritenii au aratat ca inca n-aui renuntat la lupta, iar Dorin Toma a redus din handicap dupa ce a profitat de iesirea gresita a lui Zapata. Scorul final a fost stabilit in minutul 61 al partidei, atunci cand Mendoza a executat foarte bine un corner, Tatarusanu a ezitat, iar Hadzibulic, in duel cu Goian, si-a impins mingea in proprie poarta.

Astfel, Steaua Bucuresti trece, cel putin pentru cateva ore, pe primul loc al clasamentului Ligii 1, acumuland 62 de puncte din 28 de meciuri disputate. Gloria ramane pe locul 8, cu 36 de puncte in cele 28 de etape.