Min. 90 : S-au acordat 3 minute de prelungire !

Min. 87 :
Stancioiu se hazardeaza intr-o iesire la aproximativ 10 metri de poarta, respinge gresit, iar Onofras, din foarfeca, trimite putin pe langa poarta.

Min. 86 :
Jocul este fragmentat. Ionica Serea fluiera la fiecare contact, nedorind sa piarda meciul din mana. Pe margine, Dan Petrescu mai are putin si intra in teren la fiecare decizie nefavorabila a lui Serea.

Min. 78 :
Momente incinse la Urziceni. Se apropie finalul de partida, iar nervii jucatorilor incep sa cedeze. Arbitrul Serea imparte cartonase unul dupa altul.

Min. 75 :
Iese Burns si intra Brandan (Urziceni)

Min. 72 :
Iese Fabiani si intra Ruiz (CFR)

Min. 66 :
Iese Danalache si intra Onofras (Urziceni)

Min. 62 :
Mara primeste cartonasul galben dupa un fault tare asupra lui Culio.

Min. 60 :
Bogdan Stancu primeste o pasa extraordinara, in adancime, patrunde in careul CFR-ului, insa sutul sau este respins in corner de catre Stancioiu.

Min. 55 :
Lovitura libera de la 16 metri pentru CFR. Trica trage in zid si mingea iese in corner.

Min. 52 :
Ioan Andone se pare ca si-a motivat bine jucatorii la pauza, deoarece in acest inceput de repriza secunda clujenii domina partida, reusind sa se aseze de minute bune in jumatatea Unirii.

Min. 48 :
Jucatorii CFR-ului pleaca pe un contra-atac, dar Leao pierde usor balonul.

Min. 46 : A inceput repriza secunda

Min. 45 : Pauza la Urziceni. Unirea si CFR sunt la egalitate, scor 1-1.

Min. 34 :
Mara trece mingea peste Dorsin, dar este oprit din actiune de fundasul Cfr-ului

Min. 26 :
Bogdan Stancu trage puternic din lovitura libera, dar mingea trece mult peste poarta.

Min. 23 :
Jucatorii antrenati de Dan Petrescu paseaza foarte bine in jumatatea de teren cfrista, insa finalizarea lui Bogdan Stancu, dintr-o pozitie grea, nu-i pune probleme lui Stancioiu

Min. 15 :
Suteaza Trica, dar mingea expediata de jucatorul Clujului trece mult peste poarta lui Stelea

Min. 11 : GOOOL UNIREA ! Mingea sutata de Mara a ajuns la Danalache care l-a executat din 7 metri pe Stancioiu. Unirea-CFR 1-1

Min. 9 :
Ocazie periculoasa pentru Unirea. Centrarea lui Mara a fost reluata de catre Danalache putin peste poarta lui Stancioiu

Min. 5 : GOOOL CFR ! Stelea iese total gresit, iar Dani inscrie cu capul in poarta goala. Unirea-CFR 0-1

Min. 4 :
Interes scazut pentru aceasta partida. Micutul stadion al Unirii este pe jumatate gol.

Min. 1 : A inceput partida.

Echipele de start :

Unirea Urziceni : 12. Bogdan Stelea, 23. Valeriu Bordeanu, 4. Ersin Mehmedovici, 6. George Galamaz, 16. Epaminonda Nicu, 25. Razvan Paduretu, 3. Ricardo Gomez, 17. Jacob Burns, 15. Cristian Danalache, 14. Bogdan Stancu, 10. Bogdan Mara

CFR Cluj : 44. Eduard Stancioiu, 2. Anthony da Silva, 6. Gabriel Mureşan, 27. Galiassi de Sousa, 33. Mikael Dorsin, 10. Eugen Trică, 31. Dani, 25. Andre Leao, 19. Emmanuel Culio, 16. Antonio Semedo, 23. Cristian Fabbiani