Gloria Bistrita-Steaua Bucuresti 1-3 FINAL

Gloria-Steaua 1-3 FINAL

Min. 93 : Fluier final. Gloria Bistrita - Steaua Bucuresti 1-3

Min. 90 :
Steaua termina in atac meciul cu Gloria. Am intrat deja in prelungirile partidei de la Reghin. Steaua Bucuresti se indreapta spre o victorie meritata.

Min. 87 :
Iese Golanski si intra Eugen Baciu

Min. 85 :
Nicolae Dica trimite din lovitura libera in transversala portii lui Tatarusanu. Capitanul stelist a fost la un pas de realizarea hattrick-ului.

Min. 84 :
Iese Nicolita si intra Neaga

Min. 79 :
Executa foarte bine Pepe Moreno o lovitura libera. Tatarusanu respinge cu greu pana la Plesan, iar stelistul trage in blocajul fundasilor bistriteni

Min. 78 :
Momente haotice la Reghin. Nici Steaua si nici Gloria nu reusesc sa pastreze posesia, balonul fiind mai mult oprit in ultimele minute.

Min. 73 :
Iese Mendoza si intra Dayro Moreno

Min. 71 : Iese Tilinca si intra Codoban

Min. 70 :
Lovitura libera executata foarte bine de Nalati, dar portarul stelist respinge spectaculos in corner.

Min. 61 : GOOOL STEAUA ! Corner executat perfect de Mendoaza, Tatarusanu nu iese pe centrare si, incomodat de Goian, Hadzibulic trimite mingea in proprie poarta

Min. 60 :
Ocazie mare pentru Steaua. Mendoza patrunde pe partea stanga de atac a Stelei, ii paseaza excelent lui Nicolae Dica, insa stelistul trimite slab, permitandu-i fundasului bistritean sa respinga

Min. 54 :
Suteaza puternic Arhire, dar mingea trece putin pe langa poarta lui Zapata.

Min. 50 :
Sut Mendoza. Retine fara probleme Tatarusanu

Min. 47 :
Iesire spectaculoasa a lui Tatarusanu. Portarul Bistritei a respins cu capul din afara careului mare o minge trimisa in adancime de stelisti.

Min. 46: A inceput repriza secunda.

Min. 45 : PAUZA LA REGHIN ! Gloria-Steaua 1-2 si se anunta o repriza secunda deosebit de interesanta

Min. 44 : GOOOL GLORIA ! Dorin Toma inscrie cu capul dupa ce a profitat de iesirea total gresita a lui Zapata. Gloria-Steaua 1-2

Min. 42 :
Faza superba a stelistilor, finalizata cu un sut in blocaj a lui Plesan. Desi conduc cu doua goluri diferenta, tot jucatorii Stelei sunt mai prezenti in joc. O prima repriza slaba pentru jucatorii antrenati de Ovidiu Sabau.

Min. 34 : Momente mai calme la Reghin. Steaua a oprit motoarele, iar Gloria incearca sa pastreze balonul cat maimult in posesie.

Min. 28 :
Cartonas galben pentru Frasinescu.

Min. 24 : GOOOL STEAUA ! Nicolae Dica executa perfect lovitura libera. Tatarasanu este invins pentru a doua oara in 4 minute

Min. 22 :
Dorin Toma primeste cartonas galben. Lovitura libera de la 18 metri pentru Steaua.

Min. 20 : GOOOL STEAUA ! Dupa o actiune prelungita de atac, Nicolae Dica impinge mingea, din 5 metri, in poarta lui Tatarusanu. Bistrita-Steaua 0-1

Min. 17 :
Centrarea din lovitura libera a lui Banel Nicolita trece printre toti jucatorii aflati in careul Gloriei.

Min. 15 :
Patrundere periculoasa a fundasului dreapta bistritean, Dan Matei, insa fara rezultat.

Min. 9 :
Bistritenii cer lovitura de pedeapsa dupa caderea in careu a lui Razvan Dobre in duelul cu Goalnski. Arbitrul face semn ca jocul merge mai departe.

Min. 6 : Executie spectaculoasa a lui Banel Nicolita. Reluarea sa, din voleu, nu-l surprinde insa pe Tatarusanu.

Min. 4 : Banel Nicolita este faultat la jumatatea terenului, iar capitanul Stelei, Nicolae Dica, isi repune echipa in atac.

Min. 1 : A inceput partida. Gloria Bistrita evolueaza in echipament alb complet, iar oaspetii din aceasta partida, Steaua, in echipament rosu.

Echipele de start :

Gloria : 12. Ciprian Tătăruşanu, 20. Lucian Turcu, 18. Cosmin Frasinescu, 25. Dorin Toma, 24. Dan Matei, 16. Razvan Dobre, Andrei Muresan, 21. Adrian Nalaţi, 9. Cosmin Tilincă, 7. Cristian Coroian

Steaua : 1. Robinson Zapata, 4. Pawel Golanski, 24. Sorin Ghionea, 3. Dorin Goian, 18. Petre Marin, 16. Bănel Nicoliţă, 8. Ovidiu Petre, 23. Mihăiţă Pleşan, 29. Andres Mendoza, 10. Nicolae Dică, 22. Pepe Moreno