miercuri, 26 martie 2008

Romania-Rusia 3-0 / Viitorul incepe sa sune bine

Nationala de fotbal a Romaniei a invins cu scorul de 3-0, intr-un meci amical, reprezentativa similara a Rusiei.

Golurile tricolorilor au fost marcate de Ciprian Marica-in minutul 45, Daniel Niculae-in minutul 61 si de Marius Niculae-in minutul 76.

Dupa scorul afisat pe tabela si dupa modul in care tricolorii au evoluat in aceasta seara, putem sa fim destul de increzatori in privinta viitorului si, de ce nu, in privinta Campionatului European. Putem afirma ca nationala Romaniei a castigat anumiti jucatori, iar pe altii i-a recastigat. L-am recastigat pe Marius Niculae care a revenit, in afara de golul marcat, cu o pofta extraordinara de joc si cu o dorinta fantastica de a afirma ca nu este terminat. Am recastigat increderea in Cosmin Contra, jucator care, in seara aceasta, a reusit sa-i dea dreptate lui Vicotr Piturca in privinta concurentei cu Ogararu. L-am recastigat si pe Mirel Radoi, iar pentru ceilalti doi atacanti, Marica si Daniel Niculae, sa speram ca acest meci, in care au marcat, sa ii readuca la forma care le-a adus transferul catre fotbalul puternic.