duminică, 17 august 2008

Rapidul a deraiat la Galati

Otelul Galati-Rapid Bucuresti 2-1

Echipa cu unul dintre cele mai impresionante jocuri ale inceputului de campionat, Rapid Bucuresti, a fost nevoita sa se recunoasca invins in disputa cu Otelul Galati.

Scorul a fost deschis in minutul 50 de catre golgeterul campionatului, Gabriel Paraschiv, care l-a executat pe Andrade cu un sut extraordinar in vinclul portii Rapidului. Diferenta s-a majorat douazeci de minute mai tarziu, in minutul 70, cand acelasi Paraschiv ii paseaza excelent lui Iorga care inscrie pentru 2-0.

Peseiro muta bine si nou-intratul Djalovic inscrie si reduce din handicap, iar giulestenii incep sa spere. Otelarii puteau da lovitura in minutul 88, dar Viglianti a ratat o buna oportunitate, iar meciul s-a terminat cu victoria galatenilor.