sâmbătă, 23 august 2008

FINAL/ B. Dortmund-Bayern M. 1-1

Probleme pentru Bayern Munchen in deplasarea de la Dortmund.

Condusi din minutul 9, atunci cand Blaszczykowski a deschis scorul, Bayern se afla si in inferioritate numerica din minutul 23 cand mijlocasul defensiv van Bommel a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Urmariti desfasurarea in timp real a scorului in rubrica speciala, "Rezultate LIVE", din partea dreapta a blogului.

La pauza, scorul ramane acelasi stabilit in minutul 9 al aprtidei, 1-0. De la gazde a vazut cartonasul galben Antonio Rukavina in minutul 35 al partidei.

Bayern reuseste sa restabileasca egalitatea. In minutul 74, Borowski modifica tabela de marcaj, iar jucatorii lui Bayern mai au 20 de minute pentru a reusi sa castige.

Chiar daca au evoluat cu un om mai putin inca din minutul 23, jucatorii lui Bayern au reusit sa obtina un rezultat de egalitate, al doilea din acest sezon, dupa ce in prima etapa au remizat, scor 2-2, cu Hamburg.