duminică, 22 iunie 2008

Ballack este rezervat inaintea semifinalei cu Turcia

Capitanul Germaniei, Michael Ballack, a declarat ca echipa sa nu trebuie sa faca greseala de a subestima jucatorii Turciei si de a se vedea deja in finala Campionatului European.

Ballack a fost autorul golului cu numarul 3 al Germaniei din partida disputata impotriva Portugaliei, in sferturile competitiei. Germania s-a calificat dupa ce a trecut de nationala Portugaliei cu scorul de 3-2.

Dupa ce au reusit sa invinga dramatic Cehia, cu 3 goluri in ultimele 15 minute, jucatorii turci au demonstrat inca o data ca in fotbal totul este posibil si ca trebuie sperat pana in ultimul minut, reusind sa egaleze Croatia in minutul 120, dupa ce primisera gol in minutul 119.

Turcia si Germania se vor intalni in semifinalele EURO 2008 si, desi pornesc din postura de favoriti, germanii nu vor avea parte de un meci usor.

text: Fabrica de Zvonuri
sursa: NewsIn