duminică, 6 aprilie 2008

CFR Cluj - Pandurii 1 - 2 / FINAL

In aceasta seara, de la 18:30, am comentat impreuna meciul CFR Cluj - Pandurii Tg.Jiu.

----

Min. 94 : FINAL DE MECI ! CFR CLUJ - PANDURII 1-2

Min. 93 : GOOOL CFR ! Eugen Trica a redus din handicap cu o executia spectaculoasa.

Min. 84 : CFR incearca sa inscrie macar golul de onoare si arunca fiecare minge spre careul pandurilor. Pana in acest moment jucatorii echipei Pandurii s-au aparat excelent.

Min. 76 : CFR-ul a fost aproape de a reduce din diferenta, dar bara l-a salvat pe Mingote.

Min. 71 : La Cluj s-a asternut linistea. Pe teren, in aceste momente, exista o singura echipa: Pandurii Tg.Jiu

Min. 62 : GOOOL PANDURII ! Ilie Iordache a scapat singur cu portarul Clujului si a majorat diferenta pe tabela de marcaj. CFR-Pandurii 0-2

Min. 58 : Acelasi scenariu ca in prima repriza. Desi cu un om in plus, gorjenii preferea sa se retraga si sa astepte atacurile clujene.

Min. 53 : Dubarbier incearca sa-l invinga pe Mingote cu un sut de la 20 de metri insa mingea expediata de jucatorul Clujului trece mult peste poarta.

Min. 46 : A inceput repriza secunda

Min. 45 : Cadu primeste al doilea cartonas galben dupa numai 2 minute de la primul avertisment si este eliminat. Pauza la Cluj.

Min. 43 : Capitanul CFR-ului, Cadu, primeste cartonas galben dupa o intrare periculoasa asupra lui Piturca.

Min. 38 : GOOOL PANDURII ! Mingea centrata din lovitura libera de Vasilache a fost trimisa in proprie poarta de catre Galiassi de Sousa. CFR-Pandurii 0-1

Min. 37 : Primul sut spre poarta al echipei Pandurii. Robert Vancea a trimis un sut de la 25 de metri, dar mingea a trecut peste poarta aparata deHirschfeld

Min. 30 : Nicio ocazie importanta in prima jumatate de ora a partidei. Desi au dat impresia ca echilibrasera partida, gorjenii s-au retras din nou in propria jumatate, permitandu-le clujenilor sa ramana de minute bune in terenul pandurilor.

Min. 25 : Ciprian Vasilache primeste primul cartonas galben al partidei dupa ce l-a faultat, la mijlocul terenului, pe Dorsin

Min. 19 : Momente mai bune de joc. Jucatorii lui Neagoe au iesit la joc si am putut asista la cateva secvente destul de animate. CFR-Pandurii in continuare 0-0

Min. 14 : De Sousa a trimis o minge in adancime pentru Semedo, dar portarul Mingote a retinut din fata jucatorului lui CFR

Min. 9 : Prima ocazie mai periculoasa la poarta lui Mingote. Centrarea lui Trica a fost reluata de Cadu, insa mingea trimisa de portughez a trecut peste poarta.

Min. 4 : CFR s-a instalat in jumatatea de teren adversa. Dupa primele minute se pare ca jucatorii gorjeni s-ar multumi si cu un rezultat de egalitate in aceasta seara

Min. 1 : A inceput partida.

Echipe de Start:

CFR Cluj : 13. Lars Hirschfeld, 33. Mikael Dorsin, 27. Galiassi de Sousa, 20. Cadu, 2. Anthony da Silva, 10. Eugen Trică, 8. Sixto Peralta, 31. Dani, 5. Manuel Jose, 24. Sebastian Dubarbier, 16. Antonio Semedo

Pandurii : 80. Pedro Mingote, 3. Alin Rus, 16. Adrian Rusu, 4. Chibulcutean Alin, 6. Carlos Cardoso, 10. Ciprian Vasilache, 21. Stanga Florin, 17. Vancea Robert, 11. Daniel Orac, 30. Ilie Iordache, 28. Alexandru Piţurcă

FA-TI CONT SI COMENTEAZA ACEST MECI PE FORUM !!!