Liga 1/ Steaua-FC Arges 2-0

Etapa a 4-a, Steaua-FC Arges, ora 20:30, stadionul Ghencea

STEAUA 2 - 0 FC ARGES
B. Nicolita '4, Bogdan Stancu '73

Min. 90+3: Fluier final in Ghencea. Steaua castiga cu scorul de 2-0 partida cu FC Arges.

Min 90: Sutul capitanului de astazi al Argesului, Tanase, trece peste poarta lui Zapata.

Min. 86: Ocazie periculoasa a Stelei. Cornerul executat de Ochirosii a fost deviat de catre Neaga in bara, mingea a ricosat la Ghionea care a reluat spectaculos peste poarta!

Min. 84: Primul sut pe spatiul portii al pitestenilor. Zapata retine in doi timpi.

Min. 81: Florin Lovin a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben. Egalitatea numerica s-a restabilit in acest moment.

Min 73: GOOOL STEAUA! Nicolita se desprinde de marcaj, patrunde in careu, ii paseaza lui Bogdan Stancu, iar fostul jucator al Unirii Urziceni marcheaza pentru 2-0!

Min. 69:
Schimbare la Steaua: Intra Neaga si iese Dayro Moreno

Min. 63: Suteaza Tiago, dar mingea se loveste de un fundas pitestean si faza se stinge. Steaua isi continua atacurile!

Min. 62:
Incearca Banel Nicolita o foarfeca, dar Craciunescu fluiera joc periculos.

Min. 56:
Schimbare la Steaua: Iese Arthuro si intra Bogdan Stancu.

Min. 49: Toja se distreaza cu fundasii pitesteni, il deschide pe Nesu in bada stanga, fundasul centreaza perfect, dar lovitura de cap a lui Nicolita trece peste poarta lui Bosneag!

Min. 46: A inceput repriza secunda. Argesul a avut lovitura de incepere.

Min. 45: S-a incheiat prima repriza!

Min. 41: PENALTY PENTRU STEAUA! RATEAZA ARTHURO! Bosneag a retinut mingea sutata de atacantul stelist!

Min. 40:
Momente cu fotbal putin in Ghencea. Teo Craciunescu nu vrea sa piarda jocul din mana si fluiera la fiecare contact, lucru ce irita ambele echipe. Ultimele 5 minute din prima repriza, plus eventualele prelungiri.

Min. 33: CARTONAS ROSU PENTRU JUCATORUL LUI FC ARGES, KAMARA. Teo Craciunescu i-a aratat cartonas rosu direct pentru o lovire asupra lui Golanski!

Min. 32:
Barbulescu vede si el cartonasul galben dupa un fault asupra lui Arthuro.

Min. 30:
Nicolita primeste primul cartonas galben al partidei dupa ce l-a faultat pe Bazzi.

Min. 27: Lovitura libera pentru Steaua. Mirelo Radoi trimite insa in zid si rateaza astfel o buna oportunitate

Min. 25: Meciul este intrerupt pentru hidratarea jucatorilor!

Min. 21:
Momente confuze. Nicio echipa nu reuseste sa pastreze posesia balonului, doar individualitatile incalzind in acest moment atmosfera din tribune.

Min. 16:
Dayro Moreno il incearca pe Bosneag cu un sut la coltul lung, dar portarul lui FC Arges respinge in lateral.

Min. 12:
Toja incearca sutul de la distanta, insa mingea trimisa de columbian trece mult peste poarta.

Min. 9:
Pitestenii ies la joc. Cu siguranta nu este inceputul de joc pe care si l-au dorit, dar in cazul in care vor sa obtina ceva din aceasta deplasare, acestia trebuie sa atace.

Min. 4: GOOOL STEAUA! Centrare perfecta a lui Toja, iar Banel Nicolita inscrie pentru 1-0!

Min. 2: Ocazie periculoasa a Stelei. Toja ii paseaza foarte bine lui Nicolita, dar acesta suteaza slab.